Office Boss Angry Employee Worker  - mohamed_hassan / Pixabay

Víme, jaké nejčastější chyby dělají žadatelé o zaměstnání

Kdo si může dovolit být v dnešní finančně náročné době bez zaměstnání, ten se může považovat za šťastlivce a ve čtení dnešního článku vůbec nemusí pokračovat.

Drtivá většina lidí naopak práci potřebuje a kdo ji nemá, ten se ji všemožnými způsoby snaží najít – a právě během tohoto procesu se mnoho z vás dopouští řady chyb, které jsou kolikrát důvodem vašich neúspěchů.

Pokud jste zrovna ve fázi, kdy se snažíte najít nějaké zaměstnání a výrazně tak přilepšit svému rozpočtu, pak jsou následující řádky určené právě vám. Chcete-li vědět, jakých prohřešků se vyvarovat, pak pro vás bude dnešní článek dokonalým vodítkem!

Chyba první: hledáte špatně a hledáte málo

Zaměstnání můžete v dnešní době plné nejmodernějších technologií a sociálních sítí hledat několika způsoby. Jednou z nejčastějších chyb je skutečnost, že spousta z vás se spoléhá jen na jeden způsob hledání – a to je samozřejmě špatně. Pokud i vy sázíte jen na jednu horkou kartu, pak věřte, že takhle s největší pravděpodobností nic pořádného nenajdete, nebo si všechny nabídky necháte proklouznout mezi prsty.

Pokračování článku  Na co si dát pozor, když hledáme volná pracovní místa?
Employee Desk Stress Exhausted - mohamed_hassan / Pixabay
mohamed_hassan / Pixabay

Chyba druhá: nevěnujete pozornost svému životopisu

Bez životopisu se při hledání nového práce jednoduše neobejdete. Další významnou chybou je nevěnování dostatečné pozornosti jeho sepsání, stejně jako je chyba mít jen jeden univerzální životopis, který následně přeposíláte na všechny nabídky.

Tohle se prostě nedělá a jestliže chcete potencionálního zaměstnavatele zaujmout, pak je třeba na každou pracovní pozici životopis v několika bodech upravit a uzpůsobit jej tak dané příležitosti.

Chyba třetí: zbytečně se podceňujete

Další neřestí, které se dopouštíte během cesty za najitím nové práce, je podceňováni sebe sama – a teď nezáleží na tom, zda jen nezmíníte všechny dovednosti při psaní životopisu, nebo zda se nedokážete dostatečně prodat během pohovoru.

Stranou často zůstáváte i tehdy, kdy se řeší otázka financí a to je další chyba. Přestaňte s tím, začněte si věřit a pokud dostanete pozvání na pracovní pohovor, pak se ukažte v tom nejlepším světle. Vždyť na to přece máte!

Laptop Handshake Agreement Hands - mohamed_hassan / Pixabay
mohamed_hassan / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *