Palm Trees Ocean Tropical Sunset  - HWMedia / Pixabay

Vybíráte cestovní pojištění do zahraničí? Poradíme, jak vybrat to nejlepší

Plánujete dovolenou a rádi byste sebe i svou rodinu pojistili, ale z nepřeberného množství pojišťoven a pojišťovacích produktů se vám dělá mdlo? Poradíme vám, jaký zvolit typ cestovního pojištění v závislosti na charakter vaší cesty, aby všechna případná rizika byla pokryta.

Stejně tak určitě přemýšlíte, zda za dobu vaší nepřítomnosti bude dokonale ochráněná vaše domácnost, aby se ve finále bylo kam vracet. Vyznat se v nepřeberném množství pojišťovacích produktů nemusí být tak složité, jak se na první dojem může zdát.

Beach Maldives Travel Sea Ocean  - weyang / Pixabay
weyang / Pixabay

Jak vybrat cestovní pojištění

Než se pustíme do mapování pojistného trhu, je důležité si uvědomit, kde a na jak dlouho se chystáme pryč. Zde se rozhodně vyplatí přemýšlet předem. Zodpovězení těchto otázek nám umožní odhadnout, jaká rizika nám hrozí a zaměřit se na pojištění, které tyto hrozby pokrývá. Jedete za pasívním odpočinkem, kde budete relaxovat na plážovém lehátku či brázdit vlny na nově zakoupeném surfu a provozovat adrenalinové sporty?

Plánujete výlety, objevování a dobrodružství? Pojištění pro pilota od ERGO pojišťovny zajistí, že můžete krajinu vidět i z ptačí perspektivy.

Pokračování článku  Co ovlivňuje cenu havarijního pojištění? Ušetříte i díky online srovnávačům

Cestujete pracovně nebo se vypravujete na studijní stáž? Vše si předem dobře promyslete, jaké aktivity plánujete provozovat. Podle toho pak není složité zvolit adekvátní pojistku. Například pojišťovna ERGO vám sjedná cestovní pojištění do zahraničí – Maroko, Egypt, Turecko, Kypr jako za ceny po Evropě. Pojistit se můžete klidně během víkendu od následujícího dne.

Pojištění domácnosti ochrání váš majetek

Nezapomeňte i na pojištění zavazadel a odpovědnosti úrazu, které pořídíte pouze za 10Kč na den. Mimo samotného pojištění stojí za zvážení i pojištění bytu a domácnosti. Takto můžete opustit svůj domov bez obav, že nastane nečekaná událost, jež sebou přinese i nemalé finanční výdaje a hromadu starostí. Pojištění domácnosti ochrání po dobu vaši nepřítomnosti veškeré cennosti. Ať už se jedná o nákladnou elektroniku, peníze, šperky, nábytek, ale dokonce i domácí mazlíčky.

Palm Trees Ocean Tropical Sunset  - HWMedia / Pixabay
HWMedia / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *