Zařaďte kvalitní olivový olej do svého jídelníčku

Dali byste si něco dobrého? Jistě, středomořské kuchyně od Španělska po Itálii, od Řecka po Chorvatsko, nabízí neustále něco nového – těstoviny, dietní rybí maso, ale také lehké saláty ze zeleniny a také pár dezertů, které jsou pověstnou zlatou tečkou za několika vydatnými předchozími chody. Kdo dá šanci olivovému oleji, nikdy neudělá chybu. V antice byl používán k náboženským obřadům, a to bez ohledu na kulturu. Těch totiž kvetlo ve starověku poměrně dost a tento tavící kotel národů měl jedno společné. Olivy zde zaručeně byly až na prvním místě!

Ochutnejte různé druhy, k dispozici jich je pětice

Romano, Ex Albis, Mlado. Co název, to příběh, se kterým je spojen se značkou Chiavalon, jejíž jméno se rozšířilo v posledních letech po celé Evropě. Olivový olej nabízí zajímavá zákoutí chuti a vůně v něm jen kvete – rajčata, mandle nebo středomořské bylinky, zralé banány a posečená tráva, zkrátka a dobře, račte si vybrat, co vám zalahodí nejvíce! Máte rádi pikantnost nebo vyváženost, něco trochu ostřejšího nebo jemnou chuť, která se bude líbit hlavně dětem? Vždyť produkty z oliv pohladí zažívání a krásná hříva místo zplihlých vlasů na sebe nenechá jistě dlouho čekat. A co dál? Olivové háje nabízí klid a duševní pohodu, která jakoby, symbolicky předznamenala, že spěch a shon nemají žádný smysl.

Pokračování článku  Extra panenský olivový olej se bude pod vánočním stromkem vyjímat

Lososový tatarák, hráškový krém nebo tradiční studená španělská polévka gazpacho? Račte si vybrat, protože Chiavalon má pro každého něco. Hodí se i jako hezký dárek, ať už k narozeninám nebo pod vánoční jedličku, neboť originální etiketa se může vyjímat v každé kuchyni. Dopřejte si kváskový chléb zase trochu jinak, protože s olivovými produkty zavoní už z pece. Olivový olej nabídl sýru tykání ještě v době, kdy táhla Istrií nejedna římská legie a toto spojení nerozpojila žádná historická událost. Ostatně, zkuste posoudit sami…

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *