Air Bank – refinancování půjčky

Co je to refinancování?

Možnost převedení, nebo také tzv. refinancování půjčky patří v nabídkách českých bank do kategorie novějších produktů, jejichž historie nesahá více jak pár let do minulosti. V podstatě se jedná o nahrazení jedné půjčky úvěrem jiným, kdy si ke splacení jiné půjčky otevřeme u příslušné banky, která refinancování nabízí, úvěr nový. Využití této možnosti se vyplatí zejména v případě, kdy můžeme převedením půjčky ušetřit několik procent z celkové splácené částky díky nižším úrokům u nově refinancovaného úvěru. Jednou z hlavních bank působících na českém trhu, která právě i možnost refinancování půjčky nabízí, je Air Bank.

Kritéria pro refinancování půjčky

Konkrétně u Air Bank musí vaše půjčka, u které požadujete refinancování, splňovat tři základní podmínky. Nabídka se totiž vztahuje pouze na

  • běžné osobní bankovní půjčky,
  • půjčky,
  • půjčky při nákupu zboží na splátky.

Kromě toho se aktuální termín pro splácení musí pohybovat v intervalu 6-120 měsíců a výše půjčky, u které žádáte převedení, se musí pohybovat v rozmezí 10-600 tisíc korun.

Měli byste vědět, že … při splnění zmíněných podmínek můžete k Air Bank převést současně až 5 různých půjček.

Co potřebuji k zažádání o převedení půjčky?

Náležitosti, které po vás budou zaměstnanci Air Bank, ale i všech dalších bank při žádosti o refinancování půjčky vyžadovat, se příliš neliší od těch, které potřebujete k žádosti o běžnou půjčku.

Pokračování článku  Půjčení peněz od MONETA Money Bank – snadno a rychle

V případě, že jste v roli zaměstnance, budete k žádosti o refinancování nuceni doložit:

  • potvrzení o příjmu staré maximálně 30 dní, avšak alternativou může být doložení výpisů z bankovního účtu za poslední tři měsíce.

Osoby samostatně výdělečně činné jsou povinni předložit:

  • daňové přiznání za poslední období,
  • u půjček nad 50 tisíc korun poté navíc i doklad o bezdlužnosti.

Pokud patříte mezi osoby pobírající důchod, ať už starobní, či invalidní, budete k refinancování půjčky potřebovat také potvrzení o pobírání důchodu starší ne více jak 12 měsíců. S sebou však také samozřejmě nezapomeňte doklady o převáděných závazcích – úvěrovou smlouvu, popřípadě výpis z kreditní karty nebo kontokorentu – záleží na typu převáděné půjčky.

Proč právě Air Bank?
Airbank logo
Airbank logo

Velkým nesporným plusem je absence poplatků za mimořádné splátky a případné předčasné splacení refinancovaného závazku. Jako motivační faktor navíc slouží možnost odpuštění až třeba 13 splátek jako odměna za včasné splácení. Kombinace těchto dvou největších plusů využití možnosti refinancování půjčky u Air Bank se jeví jako skvělá volba, kdy převedení půjčky a získání úvěru pro splacení úvěru jiného opravdu plní svůj účel – šetří zákazníkovi peníze a navíc mu nabízí komfortní servis bez dalších zbytečných poplatků.

Pokračování článku  Komerční banka - proč ano, proč ne?

O tom, že vyřízení refinancování půjček u Air bank není nic lořžitého se přesvědčte v tomto videu

One comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *