Chybí vám několik tisíc? Pomoci může okamžitá půjčka!

Poslední průzkumy ukazují, že téměř 75% dospělé populace mělo někdy půjčku. Samozřejmě už dávno se nejedná pouze o klasické bankovní úvěry, jelikož vývoj tohoto trhu jde neustále kupředu. Vše začalo nebankovními společnostmi, které neustále inovují. A jedním z posledních produktů je i okamžitá půjčka, kterou mnozí lidé znají i pod pojmy „mikropůjčka“, nebo také „půjčka před výplatou.

Kdo ji poskytuje?

Jak jsme již nastínili, jedná se o nebankovní společnosti, které vznikly právě za účelem nabídky tohoto finančního produktu. Dnes je jich na trhu několik desítek, ale mezi nejznámější a prověřené určitě patří:

  • CreditON
  • Ferratum
  • Creditsor
  • Zaplo
  • Click Credit

V čem může být okamžitá půjčka nebezpečná?

Než se dostaneme k pozitivům, je vhodné nejprve zmínit konkrétní negativa. S nimi souvisí především dostupnost úvěrů a tedy to, že lidem mohou způsobit o mnoho větší finanční komplikace, než mají nyní. Důvodem je vysoký úrok, který může činit i 10% týdně.

Pokračování článku  Hledáte nebankovní půjčky Praha? Pradíme, kde hledat!

Přesto však nelze házet všechny do jednoho pytle. Příkladem je poslední jmenovaná společnost, a to Click Credit – odnož poskytovatele Home Credit. Její poplatky totiž činí jenom 33 Kč za každou půjčenou tisícikorunu měsíčně. Ostatně tím se společnost sama chlubí na svém webu, kde mimo jiné uvádí, že „Za jedinou férovou firmu označil výzkum společnosti ClickCredit“. Poskytovatel tak reaguje na zprávu, která vyšla v rámci webu Aktuálně.cz.

Druhým negativem je i fakt, že tento segment půjček je doslova mimo zákon. Abychom byli konkrétní, je třeba říci, že klienti nemají ochranu, jako u vyšších úvěrů. Jak ukazují četné názory, ale i vyjádření odborníků na tuto problematiku.

Hlavním negativem je nemožnost odstoupit od smlouvy do 14 dnů, nebo nemožnost využít předčasného splacení za výhodnějších podmínek.

V jakých případech pomůže?

Samozřejmě v těch, kdy se dostaneme do finanční tísně – ideálním příkladem je situace, kdy nám nedojde výplata, nebo musíme zaplatit výdaj, na který aktuálně nemáme. V takových případech se určitě hodí benevolentní proces žádosti, v rámci kterého není nahlíženo do registrů, není ověřován příjem, ani není nutná osobní návštěva či jakékoliv papírování. Takto by měla okamžitá půjčka vypadat v ideálním případě. Mnohé nebankovní společnosti navíc spouštějí řadu promoakcí, ve kterých nabízejí první půjčku zdarma. Je však třeba splnit podmínky spojené s termínem splatnosti. I jeden den zpoždění totiž může znamenat tisícikorunové sankce.

Pokračování článku  Banka vás odmítla? Pomohou půjčky nebankovní

Kolik peněz lze získat?

To nejdůležitější jsme nechali na samotný závěr, a to jsou částky, které okamžitá půjčka nabídne. Ty ve většině případů začínají na sumách okolo několika set korun. Končí na rovných tisících, kdy se při opakovaných půjčkách lze dostat i na hranice okolo 10 000 Kč. I ty jsou ale spojeny s krátkou dobou splatnosti, nejčastěji v rozmezí 1 – 30 kalendářních dní.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *