Hledáme dostupný úvěr na byt

Získat dnes dostupný a výhodný úvěr na byt není nic složité. Nejnižší úroky hypoték a úvěrů od vzniku novodobé České republiky jsou dozajista velkým lákadlem pro většinu lidí, kteří si chtějí zrekonstruovat nebo koupit nový příbytek. Úvěr na byt je tak i z toho důvodu dnes velice žádaným artiklem na našem finančním trhu. V případě, že se plánujete pouštět do rekonstrukce bytu, hypotéka nemusí být pro vás jediným řešením. Banky svým klientům poskytují mimo ni i účelový úvěr na byt bez ručení, který je však vždy v omezené výši a to nezávislé od příjmu klienta.

Úvěr na byt s ručením je nejvýhodnější z banky

Výhodný úvěr dostanete například v Hypoteční bance (minimální částka 300 000 Kč, až do 70% ceny nemovitosti) nebo pomůže Českomoravská stavební spořitelna se splatností až 30 let (informace zde). Podstatně atraktivnější je však dnes úvěr na byt s ručením, který poskytují banky nejednou až do 100% výše ceny nemovitosti a za podstatně atraktivnější úrokové sazby. V současnosti můžete získat výhodný úvěr na byt s úrokovou sazbou již od cca 1,5 až 2%.

Pokračování článku  Jak vybrat správnou půjčku? Rozhodně to není nic lehkého!

K získání úvěru na byt z banky však budete potřebovat splňovat o něco přísnější kritéria než v případě stejného typu úvěru z nebankovní společnosti. Konkrétně mimo dokládání příjmu bude totiž od vás banka vyžadovat i čistý registr dlužníků, což u každého klienta banky nemusí být samozřejmost. Kromě toho, v případě žádosti o úvěr na byt s ručením si připravte i znalecký posudek ceny nemovitosti, který následně určí maximální výši úvěru.

Úvěr na byt poskytují i ​​nebankovní společnosti

Klienti bank, kterým banky zamítly své žádosti o úvěr na byt častokrát volí řešení v podobě úvěru na byt z některé nebankovní společnosti. Těch je v České republice dnes poměrně hodně, čehož důsledkem roste i šance, že se stanete obětí podvodu. V případě úvěru na byt s nutností ručení toto riziko roste a proto pečlivě zvažte, zda daná nebankovní společnost je na trhu dostatečně etablovaná a zda má dostatečně velkou klientelu. Z těch největších nebankovních společností je vhodné zvážit společnosti jako je například Tesco nebo Cetelem, které mají dlouhodobě mezi nebankovními společnostmi nejnižší úrokové sazby. Naneštěstí, obě společnosti nabízejí úvěry bez ručení a tedy i do omezené výšky.

Pokračování článku  Česká spořitelna nabízí půjčky – ale jsou výhodné?

Výhody úvěru na byt

  • Dostupný i bez nutnosti ručení až do výše cca 1 000 000 Kč
  • V případě ručení nemovitostí je poskytován v některých bankovních a nebankovních subjektech až do 100% výše ceny nemovitosti
  • Nižší úroková sazba než u klasických bezúčelové úvěrů

Nevýhody úvěru na byt

  • K žádosti o úvěr na koupi nového bytu je nutné ručit danou nemovitostí, podle níž se odvíjí i maximální výše úvěru

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *