Jak vybrat správnou půjčku? Rozhodně to není nic lehkého!

Došly vám peníze? Potřebujete si půjčit na koupi nového automobilu, nebo plánujete rekonstrukci své nemovitosti? Ať je důvod jakýkoliv a vy nemáte peníze našetřené, pomůže vám půjčka. Současný finanční trh je rozmanitý, a tak je z čeho vybírat. V dnešním článku se podíváme, jak takovou půjčku vybrat a na co si dát při jejím výběru pozor.

Podle čeho můžeme dělit půjčky? Kritérií je více

Půjčky můžeme rozdělit na dvě hlavní kategorie – bankovní a nebankovní, přičemž každá je charakteristická jinými vlastnostmi. Jestliže preferujete nízkou úrokovou sazbu, jistotu a férovost nabídky, obraťte se na bankovní půjčky. U banky si můžete být jisti, že nebudete podvedeni, protože banky jsou pod dohledem České národní banky. U nebankovních půjček je to jiné. Taková nebankovní půjčka vás může přijít draho, pokud si jejího poskytovatele neprověříte. Ale jestliže budete brouzdat a hledat, můžete najít i v nebankovním sektoru výhodnou půjčku, která vás může vyjít levněji než v bance. Kdo hledá, najde.

Dále je možné rozdělit půjčky na účelové a neúčelové. Jestliže preferujete nízkou úrokovou sazbu a chcete si koupit pouze jednu konkrétní věc, vyplatí se vám účelová půjčka. Hlavní výhodou účelové půjčky je nízká úroková sazba, protože poskytovatel ví, na co jsou peníze použity. Jestliže chcete koupit pletivo, do toho si zaplatit ještě dovolenou, pak se vám spíše vyplatí půjčka neúčelová, ale opět musíte počítat s vyšším úrokem.

Pokračování článku  Účelové půjčky - k čemu jsou dobré

Jak vybrat půjčku na auto?

Spousta lidí dnes první nakupuje, až potom šetří. A stejně tak je to při pořizování nového automobilu. Jestliže si chcete koupit nový, případně ojetý automobil, pak můžete využít půjčky, která má na auto esa v rukávu. Nevyplatí se šetřit, protože šetřit byste mohli do nekonečna. Jelikož se v současné době snižují úrokové sazby, vyplatí se i půjčit peníze, a tak je vhodné si půjčit i na automobil. Zejména, pokud se bez automobilu neobjedete a staré auto dosloužilo, tak bude půjčka pravou rukou při nakupování.

Při výběru půjčky využijte online srovnávače. Díky srovnání půjček si můžete vybrat půjčku, která vám bude vyhovovat svou nabídkou, poplatky, ale také výší úrokové sazby.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *