Je lehké se zadlužit. Řešením může být osobní bankrot

Ale jak z tohoto kolotoče ven? To už je poněkud složitější a ne v každém případě se to podaří dotáhnout do úspěšného konce. Vraťme se ale k počátku všech problémů. Ano, v dnešní době je opravdu velmi snadné se dostat do finančních problémů. Pokud otevřeme oči, tak na všech stranách vidíme nabídky na výhodné nákupy na splátky, hypotéky a levné půjčky. Kdo by odolal…

Řešení je relativně jednoduché – odolat. Dříve než se do podobné „akce“ pustíte, tak si vše pečlivě rozmyslete. Opravdu si potřebujete danou věc koupit, i když na ní aktuálně nemáte? Jak je již uvedeno v nadpisu, nastřádat dluhy je snadné a rychlé, ale oddlužit se, to je již dlouhodobý proces. A tomu se přeci chcete vyvarovat, ne?

Největší problémy přichází v okamžiku, kdy se jednu půjčku snažíte pokrýt půjčkou novou. Tím se již dostanete do nekonečného kolotoče, z kterého je velmi složitá cesta ven.

Chci se legálně oddlužit

V okamžiku, kdy si vše uvědomíte, začnete hledat cestu, jak se z této situace nejrychleji dostat. Samozřejmě, že máme na mysli legální cestu. Tou je tzv. vyhlášení osobního bankrotu, které je však možné pouze v některých případech. Hlavní podmínkou je, že se v daném případě jedná o fyzickou osobu, nikoliv o dluhy z podnikatelské činnosti.

Pokračování článku  Jak nejlépe realizovat zastavení exekuce?
Mince, stříbrné
Je lehké se zadlužit. Řešením může být osobní bankrot

Podmínek je samozřejmě více, jsou dány insolvenčním zákonem (doporučujeme jej nastudovat, ať už se rozhodnete si vše řešit vlastními silami, nebo s pomocí některé z firem, zajišťující insolvenční poradenství). Pokud je splňujete, máte možnost si podat žádost na oddlužení, což je první krok k možnosti vyhlášení osobního bankrotu (ten lze vyhlásit v případě, že insolvenční soud přijme vaši žádost na oddlužení).

I osobní bankrot může skončit neúspěchem

Je na místě zde uvést i fakt, že ne každé žádosti je vyhověno a ne každý osobní bankrot končí úspěchem, vše je o vašem přístupu a snaze věc vyřešit. Jakákoliv snaha tuto záležitost obejít se vám vrátí zpět v negativním směru. V tomto případě se ohledy opravdu neberou a je třeba k tomu přistupovat vážně. To je cesta, která vám může pomoci se oddlužit.

Osobní bankrot je cesta na dlouhou trať, ale za to s vidinou zbavit se dluhů a moci začít znovu od nuly.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *