Obsah článku
Dostat se do bankovního, nebo nebankovního registru není v současné době téměř žádným problémem. A to hlavně z toho důvodu, že se tam nemusíme dostat jenom za neplacení našich půjček a závazků, ale třeba i za to, že se o pár dní opozdíme se zaplacením našeho mobilního paušálu. A problém je samozřejmě na světě. V takových případech nám může být zamezeno poskytnutí půjčky. Tedy pokud mluvíme o bankách.
Nebankovní společnosti jsou mnohem benevolentnější a tak je třeba produkt s názvem půjčka bez registrů poptávat právě u nich.
Velmi podobné bankám
Pokud se zaměříme na vcelku klasickou nabídku nebankovních půjček, je třeba říci, že ty se nejvíce podobají právě bankám a jejich úvěrům. Podobají se nejenom výší částek, ale třeba i délkou splácení, nebo příznivou úrokovou sazbou. Dnes tuto možnost nabízí třeba:
- Cofidis (přečtěte si o půjčce pro podnikatele)
- Cetelem
- Home Credit
- Provident
Co je třeba splnit?
Zůstaneme-li u klasické nebankovní půjčky, potom je třeba mít to nejdůležitější, a tím je samozřejmě příjem. Kolem něho se točí nejenom případné schválení nebo neschválení, ale točí se kolem něho i to, jak velkou částku vlastně můžeme získat. Současná půjčka bez registrů poskytovaná výše uvedenými společnosti je však natolik benevolentní, že není vždy nutné dokládat oficiální potvrzení nebo výplatní pásku, ale může stačit i to, pokud ukážeme výpis z našeho bankovního účtu, kam nám výplata chodí.
Dalšími podmínkami už je jenom plnoletost, či tuzemský doklad totožnosti.
Jak půjčka bez registrů vypadá konkrétně?
Ačkoliv jednotlivé sumy nebo délky splácení se mohou napříč danými společnostmi lišit, přesto můžeme vytvořit hrubý nástin toho, jak vlastně půjčka bez registrů vypadá konkrétně a co od ní čekat. Začneme-li částkou, tak ta začíná nejčastěji na hodnotách jednotek, nebo nižších desítek tisíc korun. Šplhá ale výše, a to poměrně výrazným způsobem, jelikož u některých poskytovatelů dosáhne i stovek tisíc korun českých.
Termíny splácení jsou také variabilní. Začínat mohou na několika měsících a končí na několika letech. Splácí se samozřejmě většinou měsíčně, ale jsou i výjimky, kdy jsou splátky hrazeny v týdenních intervalech. Jistotou je i to, že peníze mohou být použity na cokoliv, popřípadě i to, že lze sumu získat nejenom převodem na účet, ale lze ji samozřejmě získat i v hotovosti. Provident například láká těmito slovy “Pokud nepotřebujete peníze okamžitě, můžete zvolit bezhotovostní půjčku.“
Dobrá volba, pokud vás odmítne banka
Z hlediska doporučení můžeme tyto půjčky zhodnotit pozitivně. Samozřejmě dodat je třeba, že první kroky by měly vést do banky. Pokud jste odmítnuti, výraznou chybu u nebankovních společností neuděláte. Řada z nich dnes dokonce vrací úroky za pravidelné splacení, nebo nabídne možnost pojistit se proti schopnosti splácet. I to je cesta, jak si půjčit na jednotky procent, s jistotou ochrany. Za nás tedy říkáme ANO, pokud opravdu budou splněny kritéria celkové výhodnosti a bezproblémovosti.