Kde může být nabídnuta půjčka pro začínající podnikatele?

Pokud se rozhodneme opustit naše zaměstnání, jelikož chceme začít podnikat, měli bychom mít na paměti, že daný krok může být spojený také s případnými problémy. Pokud tedy budeme konkrétní, může se jednat o problémy finanční. Řada podnikatelů totiž potřebuje peníze primárně na rozjezd svého byznysu. A k tomu může pomoci půjčka pro začínající podnikatele.

Proč číst dál? Pokud se v tomto směru neorientujete, zmíníme několik možností, jakými můžete svůj byznys financovat hned v začátku, a to i výhodně.

Budou se vám peníze točit rychle?

Záleží samozřejmě na tom, v jaké oblasti plánujete podnikat. Pokud je to obchod, třeba ten internetový, budou se vám na účtu točit peníze velmi rychle. Budete-li potřebovat na zásoby zboží, určitě se vyplatí jít cestou klasické půjčky. Pokud ale budete chtít pouze nárazově zvýšit cashflow, jsou dobrým řešením mikropůjčky. Tedy možnosti, kdy získáte peníze za pár minut od odeslání žádosti, a to přímo na váš účet. Navíc řada poskytovatelů dnes umožní půjčit si zdarma, bez úroků a poplatků. Jsou to možnosti jako:

  • Zaplo
  • Kredito24
  • Creditsor
Pokračování článku  Co nabídne ČSOB internetbanking přihlášení do účtu?

U nich si požádáte, obdržíte peníze, se kterými můžete nakupovat další zboží a po měsíci je opět vrátíte zpět dané společnosti. Ta vám samozřejmě bude k dispozici i v budoucnu, ale už spojená s úroky. Ty jsou sice vyšší, než je obvyklé, ale jako prověřený klient budete moci získat za pár minut i 20 000 korun českých.

Když má půjčka pro začínající podnikatele řešit dlouhodobý záměr

Pokud ale peníze potřebujete třeba na dlouhodobější marketingovou kampaň, stejně jako na vybavení kanceláře nebo výrobních prostor, nebo třeba na financování samotného rozjezdu vaší firmy, je určitě třeba, aby měl tento typ půjčky dlouhodobější charakter. V praxi to logicky znamená jediné, a to fakt, že e třeba navštívit konkrétní banku. U té máte výhodu v tom, že nabídne hlavně nízké úroky, ale je třeba počítat s výrazným a zatěžujícím ověřovacím procesem. Na druhou stranu kromě vaší finanční historie může hrát roli i váš byznys plán, za který také lze získat několik plusových bodů.

Samozřejmě zde doporučujeme hlavně menší a nové banky, které vycházejí současným klientům mnohem více vstříc. Příkladem může být třeba Equabank, která nabídne malý podnikatelský úvěr, který má tyto hlavní parametry: „Zjednodušené dokládání dokumentů. Finanční prostředky můžete využít pro pokrytí vašich investičních nebo provozních potřeb a 12 měsíců – s automatickým prodloužením v případě plnění smluvních podmínek“.

Pokračování článku  Známe nejvýhodnější půjčku pro domácí rozpočet - Zaplo půjčka

Pokud žádost u banky nevyjde, lze zkusit i nebankovní společnosti. U nich ale musíme říci, že sice specifické podnikatelské úvěry neposkytují, ale poskytují neúčelové půjčky, a tak vám nikdo nebude bránit v tom, pokud je využijete právě na financování vašich podnikatelských aktivit.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *