Krátkodobé půjčky a úvěry, kdy se vyplatí?

Uvažujete, že byste svoje finanční problémy řešili pomocí krátkodobé půjčky nebo úvěru? Zajímá vás, jestli se skutečně vyplatí? A je lepší půjčit si peníze v bance nebo využít některou z nabídek od nebankovních společností?

Krátkodobé půjčky a úvěry v bance

Poskytují banky za různých podmínek. Může se jednat o různé úvěry pro podnikatele, které slouží především k pokrytí nákladů na provoz firmy. Jiné nabídky na krátkodobé půjčky pak mají banky pro běžné občany.

Půjčit si peníze na kratší dobu je v bance asi nejlepší prostřednictvím kontokorentu nebo kreditní karty. Pokud vám stačí půjčky jen na pár dní, tak je to ideální řešení. U kreditní karty totiž většinou prvních 30 nebo 45 dní neplatíte žádné úroky a tak jsou takové půjčky zadarmo. Pokud ale potřebujete peníze na pár týdnů, tak se kreditní karty moc nevyplatí, po skončení bezúročného období tam pak platíte velmi vysoké úroky.

Pokračování článku  Půjčka JKL - půjčka online, přes SMS, rychlá a krátkodobá

Půjčky od nebankovních společností

Tyto krátkodobé půjčky v hotovosti nabízejí firmy jako pomoc lidem co jim chybí peníze před výplatou nebo prostě na cokoliv. Jsou většinou poskytovány jen na pár týdnů nebo maximálně měsíců. Nejsou ani výjimkou nabídky, kde vám půjčí jen na 21 dní (tyto rychlé krátkodobé půjčky nabízí třeba Ferratum). Pro všechny tyto nabídky ale platí, že jsou poměrně drahé.

Krátkodobé půjčky a úvěry, kdy se vyplatí?

Zjednodušeně se dá říci, že nebankovní společnost si vždy chce přijít na své peníze. Takže když poskytuje jen krátkodobé půjčky tak platíte většinou mnohem vyšší úroky, než když máte peníze na delší dobu. Je to logické, protože u dlouhodobé půjčky splácíte déle a tak vlastně pokaždé zaplatíte skoro stejné peníze. Většinou pak u krátkodobé nebankovní půjčky zaplatíte úroky v řádu několika desítek a spíše i několika stovek procent (RPSN)

Krátkodobé půjčky na směnku nebo od soukromých osob

Je typické že se velmi často uzavírají jen na směnku. Pokud si totiž půjčíte jen na jeden nebo dva měsíce, tak se taková půjčka většinou nesplácí pravidelnými splátkami (výjimkou je v tomto třeba Provident, který požaduje pravidelné týdenní splátky).

Pokračování článku  Nebankovní půjčky bez registru – rychlé řešení finančních potíží

Krátkodobé půjčky nabízí především menší firmy a různé soukromé osoby. U směnky musíte ale počítat s tím, že za několik týdnů zaplatíte většinou minimálně 50% navíc. Takže takto získané peníze sice mohou vyřešit váš akutní problém, ale za vysokou cenu.

Jestli znáte nějaký spolehlivý a ověřený způsob kde najít krátkodobé půjčky a peníze za rozumné podmínky, neváhejte a přispějte do diskuze pod článkem!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *