Získat dnes lze i půjčku bez registru, pozor ale na zadlužení

Žádáme-li o půjčku u banky, nebo u některých nebankovních společností, velmi často se stane, že v rámci prověřování naší žádosti budeme kontrolováni v rámci registrů. A to jak bankovních, tak i nebankovních. Jedná se o databáze, do kterých jsou nejčastěji zapisováni lidé, kteří měli určitý finanční prohřešek ve své minulosti. Pokud se podíváme konkrétněji, tak se do registrů můžeme dostat třeba z důvodu, kdy:

  • Hradíme pozdě stanovené splátky
  • Nehradíme své závazky
  • Máme prodlení s hrazením služeb pojišťovnám, operátorům atd

Je tedy jasně patrné, že do registru se dostane každý, kdo má nějaký finanční problém. A to často může být právě onen důvod, proč je nám odmítnuta žádost o peníze. Ne vždy to může platit. Podívejme se společně na to, jaké půjčky bez registru vlastně existují.

Rychlé půjčky jasně dominují

Z bankovního segmentu se společně přesuneme k tomu nebankovnímu, jelikož právě zde se setkáme s úvěrovým produktem, který je označován jako rychlá nebankovní půjčka neboli půjčka před výplatou. Její charakteristika je vcelku zajímavá, jelikož o tomto úvěru můžeme objektivně říci, že dnes patří mezi to nejzajímavější na trhu. Tím hlavním důvodem je zcela logicky to, že peníze získáme rychle, v pohodlí domova, během několika málo minut. A to jak bez dokládání příjmu, tak i bez prověřování naší osoby v registrech.

Pokračování článku  Krátkodobé půjčky

Zajímavostí tohoto konkrétního úvěru je mimo jiné také to, že se nesplácí pravidelně, ale v žádosti si zvolíme jednu pevnou splatnost, do které peníze vrátíme. Také je na něm zajímavé to, že se nabídka peněz drží spíše v nižších tisících, nebo nižších desetitisících.

Ani u klasiky nemusí být registry brány v potaz

Ze segmentu půjček před výplatou se podívejme také na segment klasických nebankovních půjček. Tedy takových, které už můžeme splácet několik let a u kterých si můžeme požádat o částky v řádech i několika desítek, nebo stovek tisíců korun. Navíc dané úvěru mohou mít i další různé charakteristiky. Mezi ty hlavní patří možnost volby mezi tím, zda chceme:

  • Hotovostní nebo bezhotovostní půjčky
  • Účelový nebo neúčelový úvěr
  • Doložit příjem, nebo ručit nemovitostí

To vše jsou možnosti, jakými se dnes můžeme vydat. Samozřejmě v rámci každé z nich lze narazit na poskytovatele, u kterého půjčky bez registru ihned nejsou žádným problémem. Máme tak jistotu, že naše finanční prohřešky v budoucnosti daný poskytovatel při schvalovacím procesu ani nezjistí. A to proto, že se do registrů jednoduše nebude dívat. I to je pro mnohé cesta, kterou se mohou s řadou jistot jednoduše vydat.

Pokračování článku  Úvěry na cokoliv jsou dostupné i v nebankovním sektoru

Když jsou registry kontrolovány

Setkat se můžeme i s takovými poskytovateli, u kterých jsou registry sice kontrolovány, je k jednotlivým záznamům je nahlíženo individuálně. To znamená, že i osoba se záznamem nemusí mít problém konkrétní půjčku získat. Je dobré připomenout, že záznamy mohou být staré i několik let a často je rozdíl v tom, zda soustavně neplatíme náš úvěr, nebo jsme se opozdili se zaplacením paušálu našemu mobilnímu operátorovi. I z toho důvodu mohou peníze získat i o soby, u kterých jsou některé záznamy nalezeny. Zkrátka a jednoduše, půjčky pro každého opravdu existují i pro na první pohled problémové klienty. Do této skupiny jsou však zařazeny nejčastěji samotnou bankou, která je odmítne z důvodu jakéhokoliv záznamu.

Pozor na zadlužení

I když jsme zmínili, že se registrům dá při žádosti o půjčku vyhnout, neměli byste rozhodně zapomínat také na to, že jakýkoliv záznam může být důležitou informací i pro vás samotné. A to o tom, že nemusíte patřit mezi dokonalého bonitního klienta. Je proto dobré ujasnit si, zda se jednalo o drobnost, nebo jste měli v historii skutečné finanční problémy. Pokud jde o možnost druhou, není příliš dobrou cestou se opětovně zadlužovat a riskovat tak především to, že se do finančních problémů dostanete znovu.

One comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.